Park Miniatur

Park Miniatur Zamków Jurajskich

Park Miniatur Zamków Jurajskich

Park Miniatur to idealne miejsce na udany wypoczynek. Za drewnianą palisadą kryję się wiele ciekawych i wartych uwagi atrakcji.Głównym punktem dla zwiedzających są oczywiście miniatury jurajskich warowni z czasów Kazimierza Wielkiego. Makiety te są wykonane z kamienia wapiennego w skali 1:20 i rozmieszczone zgodnie z topografią terenu. W Parku Miniatur znajduję się również ręcznie rzeźbiona w kamieniu Maczuga Herkulesa, którą w oryginale można podziwiać przebywając w Ojcowskim Parku Narodowym, oraz Bramę Twardowskiego, mającą swój pierwowzór w słynnym Złotym Potoku położonym nieopodal Jurajskiego Grodu.

 

_MG_4601

Wzdłuż Parku Miniatur znajduje się Wiejska Zagroda, którą zamieszkuje m.in. szalony kucyk Cheerokez, piękna i dumna klacz Lisa, trzy wesołe świnki wietnamskie oraz różnorodne ptactwo.

miniaturki 1

 

Na terenie Parku Miniatur organizujemy różnego rodzaju imprezy plenerowe, biesiady przy ognisku, przejażdżki konną bryczką (zimną kuligi), pikniki, kinderbale czy imprezy okolicznościowe. Wszystkie oferty przygotowujemy indywidualnie, dostosowując się do Państwa preferencji.

 

gallery_park_2

 

Do Państwa dyspozycji oddajemy również altanę grillową, która świetnie sprawdza się przy biesiadach. Mieści ok. 60 osób, a w centralnym jej punkcie znajduje się efektowne palenisko. Odwiedzając Park Miniatur można skorzystać z altanki aby zjeść pyszną kiełbaskę czy odpocząć po zwiedzaniu.

 

altana grillowa